Kevser DAL

Uzman Klinik Psikolog KEVSER DAL

Psikolog Kevser Dal Doğu Akdeniz Üniversitesinde İngilizce  psikoloji lisans eğitimini  tamamlayıp  mezun olduktan sonra İstanbul Kent Üniversitesi Lisansüstü Eğitim Enstitüsünde Klinik Psikoloji alanında Yüksek Lisans eğitimi almıştır.Bu yıllar arasında birçok alana dayalı seminere ve eğitim  sempozyumlarına katılmıştır.   İskenderun Özel Gelişim Hastanesinde gönüllü stajyer psikolog olarak görev almıştır. Lisans eğitimini ileri derecede  İngilizce ile bitirmiştir.
Lisans eğitimi dahilinde Türk Psikologlar Derneği ve Kıbrıs Türk Psikologlar Derneği tarafından düzenlenen 9. Işık Savaşır Klinik Psikoloji Sempozyumu’na katılmıştır ve Çocuk ve Yetişkinlerde Güvenli Yer Senaryoları Testi (GYTS) katılım belgesi almış bulunmaktadır.
Bu yıllar içerisinde İstanbul Bilgelik enstitüsü tarafından çocuk masal terapisi, oyun terapisi, çocuk ve ergenlerde  bilişsel ve davranışsal  terapi eğitimi alıp çocuk terapisti sertifikası  almıştır. 
Naisa  psikoloji  danışmanlık  merkezi  tarafından  objektif  çocuk değerlendirme ,dikkat ve algı testleri uygulayıcı eğitim sertifikası ve çocuklarla ilk görüşme eğitimi almış  bulunmaktadır. 
Çocuklar ve ergenler üzerine Montessori eğitmen eğitimi, disleksi eğitimi, yaratıcı drama, sanat terapisi ve çocuk resimleri analizi eğitimi almış bulunmaktadır. 
Aynı zamanda yetişkinler üzerine kısa süreli çözüm odaklı terapi, MMPI testi, aile,çift terapisi ve cinsel terapi eğitimlerini de almış bulunmaktadır.
İskenderun psikoloji merkezinde bir yılı aşkın uzman klinik psikolog olarak görev yapmış ve son olarak şuan iskenderun Venüs psikoloji ve diyet merkezinde görev almaktadır.

Sertifikalar ve Uzmanlık eğitim Belgeleri