Hizmetlerimiz

Çocuk & Ergen Danışmanlığı

Bu danışmanlık hizmetinde çocuk ya da ergenle problemlere yönelik birebir çalışılır ve bireylerin gelişimsel becerilerinin arttırabilmesi, sosyal ve duygusal açıdan güçlenebilmesi, yaşına ve gelişimine uygun olarak yaşayabilmesi, ailesi ve arkadaşlarıyla yaşayabileceği sıkıntıların üstesinden gelebilmesi, sağlıklı ve besleyici ilişkiler kurabilmesi amaçlanmaktadır. 

Ebeveyn Danışmanlığı

hamilelik, bebeklik, çocukluk ve ergenlik döneminde çocuklarınızı sağlıklı bir biçimde yetiştirmenize yardımcı olan danışmanlık türüdür. Ebeveyn danışmanlığı çocuk ve ergenlerle çalışmanın ayrılmaz bir parçasıdır.
Oyun Terapisi

Oyun ve oyuncaklar aracılığı ile çocukların kendilerini ve ihtiyaçlarını ifade etmelerine yoğunlaşan özel terapi türüne “oyun terapisi” denir. Oyun terapisi, çocukların bilişsel ve sosyal becerilerini, duygu ve düşüncelerini oyun ile ortaya koymalarını amaçlar. Oyun terapisti ise çocuğun ortaya koyduğu oyun dünyasına onunla birlikte girerek, çocuğun oyun dilini konuşur. Terapi sürecinin sonunda çocukların yaşadıkları duygusal sıkıntıları gidermeleri ve sağlıklı gelişimlerine ulaşmaları hedeflenir.

Diyetisyen denildiğinde akıllara sadece kilo verme , zayıflama kavramları geliyor fakat Bir Diyetisyen zayıflamadan çok daha fazlasıdır.

Kronik hastalıklarda beslenme

Hastalık durumlarında ilaç takviyesinin olduğu kadar beslenmeninde iyileşme durumunu etkilediğine dikkat çekmek istiyoruz. Bu nedenle Diyabet, kronik kalp rahatsızlıkları vb. günlük yaşam kalitesini düşüren hastalıklar için kaliteli beslenmenin önemini birçok kez vurguluyoruz . Kliniğimizde diyetistenimize danışarak size ve hastalıgınıza en uygun beslenme biçimini belirliyoruz.

Gebe ve Emziklilik döneminde beslenme

Gebe/emzikli döneminde beslenme hem bebek hem anne sağlığı için oldukça önemlidir. Bu dönemlerde kaliteli beslenme annenin vitamin mineral depoları ,ideal kilosu için aynı zamanda bebeğin fiziksel ve mental gelişimi için oldukça önemlidir.


Sporcu Beslenmesi

Bir spor dalı ile ilgilenirken ne kadar doğru ve kaliteli beslenirsek o kadar başarılı olabiliriz. İlgilenmiş olduğunuz spor dalına göre enerji harcamanız buna oranla enerji ve protein alımınız orantılı olmalıdır. Spor yaparken doğru beslenmek için kliniğimizde diyetisyenimizle birlikte size en uygun beslenme planını oluşturabilirsiniz.

Çocuklarda beslenme

Sağlıklı ve dengeli beslenme Çocukluk çağında  fiziksel ve mental gelişim için son derece önemlidir.  Büyüme ve gelişme için çocukluk döneminde yeterli besin ögesi alımı oldukça önemlidir. Bu dönemde edinilen beslenme alışkanlıkları yaşam boyu devam edebileceği için çocuğunuza en uygun beslenme biçimini kliniğimiz diyetisyeniyle oluşturabilirsiniz.

Vegan/vejeteryan beslenme

Veganlık/vejeteryanlık beslenmeden belirli hayvansal gıdaların çıkartılmasına dayalı beslenme biçimidir. Hayvansal gıdalarla birlikte alınan önemli vitamin ve minerallerin alımında eksiklik olabileceği için vücudun ihtiyacı olan besin öğelerinin doğru ve yeterli alınması için beslenmeye önem verilmelidir